U bent hier: Home Ik zoek een woning Ik zoek een huurwoning

Ik zoek een huurwoning

Onder de naam "Wonen in de Liemers" wordt door twee woningcorporaties samengewerkt op het gebied van de toewijzing van huurwoningen. Deze twee corporaties, Baston en Woonstichting Vryleve uit Rijnwaarden hanteren dezelfde spelregels.

Elke dag worden de vrijkomende woningen gepubliceerd op onze website. Vooraf inschrijven om voor een woning in aanmerking te komen is niet nodig. De eerste keer dat u reageert op een woning worden diverse persoonlijke gegevens van u gevraagd. Dit kunt u doen door het invullen van de digitale woonbon op onze website. Het toewijzen van de woningen gebeurt vervolgens op volgorde van woonduur. De persoon die het langst in zijn of haar huidige woning woont krijgt de woning toegewezen. Deze gegevens worden uiteraard door ons gecontroleerd alvorens men de woning definitief krijgt toegewezen. Woonduur is de tijd, die u op uw huidige woonadres woont. Elke situatie waarin u woont accepteren wij, of dit nu thuis bij ouders is, op een woonboot, in een stacaravan of een zelfstandige woning. De situatie moet wel controleerbaar zijn. Uitgangspunt is de datum van vestiging op het laatste adres, zoals dit bekend is bij de afdeling Bevolking van de gemeente waar u woont (in de zogenaamde Gemeentelijke Basisadministratie). Voor woningzoekenden die thuis wonen telt de woonduur vanaf de 18e verjaardag. Als je dus 22 bent en nog thuis woont, heb je een woonduur van 4 jaar. Bij echtscheiding of einde van samenwoning gaan we voor beide ex-partners uit van de opgebouwde woonduur als men nog in de woning woont.


Wetgeving
Vanaf 1 januari 2011 moeten woningcorporaties aan de nieuwe Europese regels voor toewijzing van sociale huurwoningen voldoen. Corporaties moeten dan 90% van de vrijkomende woningen met een kale huur tot € 652,52 toewijzen aan huishoudens met een fiscaal jaarinkomen tot € 33.614. Voor de overige 10% gelden speciale toewijzingsregels.

Vanaf 1 januari 2011 moeten woningcorporaties voortaan van elke nieuwe huurder het verwachte jaarinkomen vastleggen. Het gaat om het jaar waarin de huurovereenkomst wordt getekend. Aan de hand van het inkomen van het voorgaande jaar en de eventueel te verwachten inkomenswijzigingen, wordt daarvoor dan een schatting gemaakt.

We hebben daarom de volgende inkomensgegevens van de kandidaat huurder nodig:

1. Als u aangifte voor de inkomstenbelasting heeft gedaan:
a. Een IB-60-verklaring of een kopie van de belastingaanslag over 2009.
b. Een voorlopige aanslag over 2010 (als u die heeft).

2. Indien u geen aangifte heeft gedaan: tenminste de jaaropgaven van 2010, of zolang u deze niet heeft, de laatste loonstrook over 2010.

3. Als u denkt dat uw inkomen voor 2011 gaat afwijken: de laatste salarisstroken over 2011 (gegevens met betrekking tot deze toekomstige wijzigingen zoals uitkeringsspecificatie etc.).

Het gaat hier om de inkomensgegevens van de zowel aanvrager en de eventuele partner, zoals die op het inschrijfformulier voor woningzoekenden staan vermeld. Het inkomen van inwonende kinderen telt niet mee.

Als u reageert op een woning, wilt u er dan voor zorgen, dat u al deze inkomensgegevens paraat heeft? Vanaf 1 januari 2011 moet u het bij een woningaanbieding aan ons overhandigen.

Woningen beschikbaar
In het navigatiemenu links naast deze tekst kunt u bekijken welke woningen te huur worden aangeboden en hier ook op reageren.

In de folder "huren in Rijnwaarden en Zevenaar" kunt u alle informatie met betrekking tot ons toewijzingssysteem nog eens nalezen. Het betreft hier nog de oude folder waarin gesproken wordt over publicatie in de woonkrant. Dit is vanaf 9 niet meer aan de orde. Aan een nieuwe folder wordt gewerkt.

Klantenservice

Telefoon 0316 - 58 03 58
Bereikbaar op werkdagen 8.00 - 16.30 uur

Snel naar: